Ewa Baranowska

Współwłaścicielka Stajni Bella. Fizjoterapeuta z 18-letnim stażem pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, pedagog. Doświadczenie zdobywała m.in. Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Chorób Dziecięcych im. Korczaka, Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym „Promyk Słońca”, Centrum medycyny i rehabilitacji „MEDAR”, Poradni Mózgowych Porażeń Dziecięcych i innych. Terapeuta metody Vojty, wykładowca akademicki. Oprócz zwierząt „stajennych”, w domu ma 3 koty i psa.

Magdalena Kotwicka

Współwłaścicielka Stajni Bella, mgr zarządzania i marketingu, specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, od 4 lat pracująca z ciałem z osobami indywidualnymi i grupami  - metodą TRE® (Trauma, Tension, Stress Release Exercises) - obecnie jako Provider Zaawansowany. Metoda TRE® jest metodą wspomagającą fizjoterapię, jako pracę z napięciami emocjonalnymi i psychoterapię jako formę pracy z ciałem. Świetnie sprawdza się, jako sposób na codzienne pozbycie się napięć wynikających ze stresu i regulację systemu nerwowego. Swoją pasję dotyczącą możliwości, jakie daje praca z ciałem kontynuuje w trakcie 4-letniego szkolenia na psychoterapeutę w nurcie Analizy Bioenergetycznej A. Lowena oraz psychoterapii w nurcie Life Force. W stajni oprócz szkoleń rozwojowych z końmi (Horse Assisted Education) oraz pracy jako terapeuta wspomagający (alpakoterapia, felinoterapia, dogoterapia), będzie prowadzić programy terapeutyczne „Powrót do jeździectwa” dla osób, które zrezygnowały z niego w wyniku upadku z konia, łączące TRE® i ekspozycję zwierząt oraz zajęcia dla osób odczuwających lęk w kontakcie z końmi, psami. Zwierzęce stado „stajenne” prywatnie powiększone jest o  domowe – dwa koty i psa. 

Wioleta Świtoń

Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją jazda konna i hipoterapia. Alpakoterapeuta. Z ciekawostek również strażaczka OSP.

Jej specjalnością jest woltyżerka, której od kilku lat uczy się i doskonali u Agnieszki i Adama Susłowskich. Przygotowuje uczniów do zdawania odznak w tej dyscyplinie i z sukcesami organizuje pokazy woltyżerskie. Jej stanowczość, ale jednocześnie pewność, którą daje uczestnikom swoich zajęć, owocują dużą swobodą w kontakcie z koniem i poczuciem bezpieczeństwa. 

Na codzień zajmuje się naszymi zwierzętami i stajnią, z nieocenioną pomocą psa - Pioruna.

Dominika Jurkiewicz

Certyfikowany instruktor PZJ, sędzia w dyscyplinach: skoki i ujeżdżenie, certyfikowany nauczyciel yogi.

Swoje pierwsze jeździeckie kroki stawiała pod okiem Krzysztofa Koziarowskiego (trenera kadry narodowej). Przez wiele lat startowała w skokach i w ujeżdżeniu. W dorosłym życiu zdecydowała się na ujeżdżenie i przez kilka lat trenowała u Małgorzaty Morsztyn. Oprócz ,,czystego sportu” interesowały ją inne nurty, gdzie szukała sposobów lepszej komunikacji z końmi. Uczestniczyła w licznych warsztatach, kursach i seminariach w kraju i za granicą (min. Andrea Kutsch, Monty Roberts, Justyna Rucińska, Krzysztof Skorupski, Gerd Heusmann, Arthur Kottas-Heldenberg, Alex Jarmuła….).

Razem ze swoim koniem Udocusem zdobyli Mistrzostwo Kraju w jeździe bez ogłowia(ujeżdżenie).

Yoga w jej życiu pojawiła się ok. 15 lat temu. Po kilku latach praktyki ukończyła kurs nauczycielski. Bez yogi jeździectwo nie byłoby dla niej tym czym jest. Drogą, gdzie każdy dzień jest równie ważny i stanowi cel sam w sobie. Yoga wpływa nie tylko na ciało, ale również na nasz umysł, emocje ,samopoczucie. Aby być ,,fair” wobec konia uważa, że dobrze jest się przyjrzeć z czym do niego przychodzimy, co mamy do zaoferowania. Koń na pewno doceni sprawniejsze ciało i spokojny umysł.

Karolina Kłos

Hipoterapeuta Stajni Bella. Fizjoterapeuta – terapeuta czaszkowo-krzyżowy, doktorant Wrocławskiego AWF w specjalizacji hipoterapia. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Ośrodku Dziecięcych Porażeń Mózgowych "Puchatek", Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym "Promyk Słońca", OIOM-ie Dziecięcym przy ul. M. C. Skłodowskiej 50 we Wrocławiu, Przedszkolach Specjalnych i w ramach własnej działalności. Właścicielka kota.

Martyna Mariańska

Hipoterapeuta i dogoterapeuta Stajni Bella. Fizjoterapeuta (AWF Wrocław), pedagog specjalny. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Ośrodkach rehabilitacyjnych, szkołach i przedszkolach z oddziałami specjalnymi. W Stajni Bella będzie również prowadziła zajęcia z alpakoterapii. Właścicielka psa - Lary, z którą prowadzi zajęcia dogoterapii.

Katarzyna Waga

Hipoterapeuta Stajni Bella. Fizjoterapeuta (AWF Wrocław). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Szpitalach, Domach Pomocy i Ośrodkach Hipoterapii. Od dwóch lat pracuje również w Międzynarodowym Instytucie dr Swietłany Masgutowej. Jej zainteresowania to jazda konna i animaloterapia. Właścicielka psa.

Elżbieta Skiba

Hipoterapeuta Stajni Bella. Fizjoterapeuta (AWF Wrocław). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Przedszkolach i Ośrodkach Rehabilitacyjnych i Hipoterapii. Od trzech lat pracuje również w Międzynarodowym Instytucie dr Swietłany Masgutowej. Jej zainteresowania to animaloterapia. Właścicielka 2 kotów i psa.

Dominika Pruchnik

Hipoterapeuta Stajni Bella. Fizjoterapeuta (AWF Wrocław) od kilku lat pracujący z dziećmi w Centrum Neurorehabilitacji we Wrocławiu. Jej pasją oprócz pracy i koni jest taniec, od 10 lat tańczy taniec towarzyski i flamenco. Właścicielka 2 psów i rybek.

Dowiedz się więcej

Kontakt

+48 500 328 064, stajniabella@gmail.com

Nr konta: Fundacja Stajni Bella 23 1050 1575 1000 0090 3181 2697

Adres

Małkowice k/Kątów Wrocławskich

ul. Główna b/n (brama pomiędzy nr 18 a 20)